Filter op:
Soort document
Bron
Jaartal
Uw selectie:
2015
  • Pagina
  • «
  • 1
  • 2
  • »

NHG-Standaard ’ADHD bij kinderen’

GeBu - Richtlijn farmacotherapie - 2015
In de standaard ’ADHD bij kinderen’ van het Nederlands Huisartsen Genootschap (NHG) staan aanbevelingen voor de herkenning, de diagnostiek en de behandeling van ’Attention Deficit and Hyperactivity Disorder’ (ADHD) bij kinderen en adolescenten tot 18 jaar. De standaard is niet van toepassing op volwassenen.

NHG-Standaard ’Otitis media acuta bij kinderen’

GeBu - Richtlijn farmacotherapie - 2015
In de standaard ’Otitis media acuta bij kinderen’ van het Nederlands Huisartsen Genootschap (NHG) staan richtlijnen voor de diagnostiek en behandeling van otitis media acuta bij kinderen en adolescenten tot 18 jaar. Otitis media acuta bij volwassenen komt betrekkelijk weinig voor en valt buiten het bestek van deze standaard.

Acute keelpijn M11

NHG - NHG-Standaard - 2015
Belangrijkste wijzigingen: De indicatie voor een tiendaagse smalspectrumpenicillinekuur bij specifieke groepen is vervallen, omdat het onduidelijk is wat de klinische relevantie is van ‘eradicatie van de streptokok’ (dat als behandeldoel in de vorige standaard werd genoemd) en preventie van overdracht van een streptokok al na enkele dagen gebruik van penicilline wordt bereikt. De keuze van het antibioticum bij een peritonsillair infiltraat is veranderd: het eerstekeusantibioticum is amoxicilline/clavulaanzuur in plaats van smalspectrumpenicilline. Epiglottitis als zeldzame en levensbedreigende oorzaak van acute keelpijn heeft een meer prominente plaats gekregen; adequate diagnostiek kan de herkenning ervan bevorderen.

Acute keelpijn M11

NHG - Samenvattingskaart NHG-Standaard - 2015
Acute keelpijn M11 (Actualisering augustus 2015: herzien t.o.v. de versie van 2007).

Incontinentie voor urine bij vrouwen M46

NHG - NHG-Standaard - 2015

NHG-Standaard ’Acute rhinosinusitis’

GeBu - Richtlijn farmacotherapie - 2015
De NHG-Standaard ’Acute rhinosinusitus’ biedt richtlijnen voor de diagnostiek en de behandeling van acute rinosinusitis. Er wordt veel aandacht besteed aan de beperkte indicatie voor het voorschrijven van antibiotica. Dit is terecht aangezien antibiotica geen meerwaarde lijken te hebben voor het herstel of het voorkomen van complicaties, terwijl zij wel regelmatig bijwerkingen veroorzaken. In de titel van de standaard is ’acute’ toegevoegd aan ’rhinosinusitis’ omdat alleen het beleid bij klachten korter dan twaalf weken wordt besproken.

NHG-Standaard ’Slaapproblemen en slaapmiddelen’

GeBu - Richtlijn farmacotherapie - 2015
In de NHG-Standaard ’Slaapproblemen en slaapmiddelen’ worden richtlijnen gegeven voor het beleid bij patiënten met slaapproblemen in de huisartsenpraktijk. Er wordt veel aandacht besteed aan de niet-medicamenteuze behandeling van slapeloosheid, gezien het feit dat deze aanpak op de lange termijn effectiever is dan slaapmiddelen, zonder de schadelijke bijwerkingen van slaapmiddelen (Gebu 2005; 39: 73-79). Nr. 03 - 02 april 2015

NHG-Standaard ’Acute diarree’

GeBu - Richtlijn farmacotherapie - 2015
In de standaard ’Acute diarree’ van het Nederlands Huisartsen Genootschap (NHG) staan richtlijnen voor de diagnostiek en behandeling van patiënten met acute diarree. Nr. 02 - 26 februari 2015

  • Pagina
  • «
  • 1
  • 2
  • »

Onze bronnen: SFKKNMPNHG NIVELGGZ Trimbos-instituut PW LHVCollege ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG)RIVM -plaatjeMinisterie VWSNTvGIVM GeBu

Copyright © 2003-2023  | Home